Tenniscoach, cartoonist en radio- en televisiepresentator Martin Šimek interviewt Toon Gerbrands (50), directeur algemene zaken bij voetbalclub AZ en voorheen zeer succesvol volleybalcoach van verschillende clubs en het Nederlands team. Onlangs publiceerde Gerbrands De lerende winnaar (Pharos, 2008).
Gerbrands: “‘Waar ik me in het bedrijfsleven over verbaas, is het gebrek aan tijd, aan witte blokken in iemands agenda. Een secretaresse moet bij wijze van spreken een afspraak maken voor de directeur om naar de begrafenis van zijn moeder te gaan. Geen manager bijna die het aandurft niks in zijn agenda te hebben.”
“Tegenslag is tijdelijk. De Chinezen hebben een spreekwoord: de verliezer is de grootste winnaar. Daar heb ik lang over moeten nadenken. Als je verloren hebt, ga je als coach veel intensiever na wat er fout is gegaan. Dat doe je minder bij succes.”
Vittorio Busato - Leve de psychologie! 100 jaar psychologische wetenschap aan de Uva (Bert Bakker, 2007)
Vittorio Busato | Frenk van Harreveld – Het geheim van de uitblinker (Prometheus, 2007)
Vittorio Busato - Van loyaliteit naar mobiliteit. Verandermanagement in de praktijk: de afbouw van UWV divisie werkgevers (Pearson Prentice Hall NL, 2006)
Vittorio Busato | Gerhard Smid – Raadsgriffiers maken geschiedenis: het handwerk van bestuurlijke vernieuwing in gemeenten (Van Gorcum, 2006)