zoeken in deze site


het laatste nummer

nieuwsbrief

Meld u hier aan voor onze gratis wekelijkse nieuwsbrief.

word abonnee

Neem nu een abonnement op Management en Consulting.

bibliotheek

  • Wandelend komen de beste gedachten
    Eenvoud op vrijdag Frans Kerklaan

    lees verder

  • Ga je mee Kleine Beer?
    Wilma Vloon

    lees verder

  • Een nieuwe rector, een nieuw geluid
    Uit het blad

    lees verder

  • Minder communiceren, meer inspireren
    Mario Bierkens

    lees verder

  • 5 toptips voor teambegeleiding
    Uit het blad

    lees verder

  • Gevraagd: ontwikkeling
    Uit het blad

    lees verder

actueel woensdag 17 november 2010

  • Consultancy publieke sector moet op de schop
    In Groot-Brittannië zoeken managers in de publieke sector een nieuwe manier van samenwerken met consultants. Bureaus moeten minder adviseren en meer doen. Harde resultaten neerzetten.

    Ook in Groot-Brittannië gaat de overheid zwaar snijden in het ambtenarenapparaat: de komende jaren verdwijnen er 500.000 banen in de Britse publieke sector. Onvermijdelijk zal de private sector hierdoor een prominentere rol gaan spelen in de centrale overheid.

    Dat wordt bevestigd in het onderzoek What is the Future for Public Sector Consulting?, uitgevoerd door Sourceforconsulting.com in opdracht van Capgemini Consulting. Daarin is gekeken wat voor consequenties de nieuwe realiteiten hebben voor publieke-sectorconsultancy. Voor het rapport is uitgebreid gepraat met meer dan 100 senior managers van overheidsorganisaties.

    Deze ‘publieke’ managers willen op nieuwe manieren gaan samenwerken met consultants. Zo verwacht bijna de helft dat resultaatgerichte ‘joint ventures’ (gezamenlijke projecten) een belangrijkere rol gaan spelen naast de bestaande outsourcing- en leveringspartnerships. 80% van de respondenten verwacht (en wenst ook) dat de private sector meer betrokken wordt bij overheidstaken, maar zij willen de controle daarbij niet volledig overdragen. De Britten gaan, in lijn met de coalitieregering (een onbekend, revolutionair fenomeen aan de overzijde van de Noordzee), naar een ‘coalitie-economie’ waarin private, publieke en vrijwilligerssectoren samenwerken.

    Adviesbureaus moeten zichzelf opnieuw uitvinden, concluderen de onderzoekers, om te kunnen samenwerken in gezamenlijke, op resultaten gerichte publiek-private ventures.

    Keith Coleman, hoofd Public Sector van Capgemini UK: “Ik denk dat drie dingen moeten veranderen wil consulting overleven in de publieke sector. We moeten (1) minder adviseren en meer doen. We moeten (2) resultaten leveren zodat we kunnen worden betaald met het geld dat we helpen besparen. En in plaats van ambtenaren te adviseren over hoe zij de gezamenlijke projecten moeten opzetten waarnaar zij duidelijk op zoek zijn, moeten we (3) de businesspartners zijn in die projecten.”

Meer nieuws