zoeken in deze site


het laatste nummer

nieuwsbrief

Meld u hier aan voor onze gratis wekelijkse nieuwsbrief.

word abonnee

Neem nu een abonnement op Management en Consulting.

bibliotheek

  • Six ways social media technologies can accelerate large-scale change
    Artikel van Mohsin Ghafoor, Trinity Martin, Elizabeth S. Choo

    lees verder

  • ‘Mensen moeten weer eigenaar willen zijn’
    Artikel van Jan Schoenmakers

    lees verder

  • Why do we hire a consultant?
    Master-thesis van Stefan J.M. Vlielander

    lees verder

  • Management tools & trends 2011
    Artikel van Darrell K. Rigby, Barbara Bilodeau

    lees verder

  • Organizational storytelling
    Artikel van Annet Scheringa

    lees verder

  • De morele adviseur in actie
    Artikel van Désanne van Brederode

    lees verder

  • Falende IT door vage leiding
    Artikel van Nico Beenker

    lees verder

15-03-2012 Executive-programma Coaching en Consulting in Context

De nieuwe editie van het executive programma 'Coaching en Consulting in Context' biedt kennis en kunde, theorie en praktijk van het werken met onbewuste dynamiek in organisaties. De opleiding heeft een duur van ruim twee jaar. De start 15 maart 2012.

De leergang is bedoeld voor coaches, organisatieadviseurs, managementconsultants, managers, trainers, MD- en OD-professionals; voor ervaren functionarissen die inzicht en professionaliteit in hun begeleiding willen verdiepen.

'Coaching en Consulting in Context' stelt deelnemers in staat creatief, doelgericht en professioneel begeleiding te bieden, met inzicht in de emotionele beleving van de werkplek van degenen die zij begeleiden. De deelnemer vergaart kennis over en ontwikkelt competenties in het werken met onbewuste processen in organisaties. De leeropbrengst is direct profijtelijk voor de werksituatie; de ervaring leert dat mensen effectiever gaan functioneren in hun rollen.

In het inhoudelijk programma worden dieptepsychologische inzichten over mens en organisatie verbonden met een professionele toepassing van begeleidingstaken in organisaties. Ook wordt vanuit dit zogenaamd psychodynamisch-systemisch perspectief een dialoog ontwikkeld met andere disciplines in de organisatiewetenschappen, zoals de organisatie-antropologie, HRM-studies en managementwetenschappen.

In het beproefde leerconcept van de opleiding sluiten de onderwijsmethoden aan bij concrete vragen uit de praktijk, en wordt de praktijk onderbouwd met een gedegen theoretisch kader. Seminars, literatuurstudie, themasessies, supervisie, ervaringsgroepen, psychodynamisch-systemische coaching ervaren als cliënt, experimenteren met coaching en consulting, het werken aan opdrachten en onderzoek doen wisselen elkaar af.

Voor meer informatie of het aanvragen van een hard cover brochure, kunt u contact opnemen met drs. Bianca Kooij, tel. (030) 253 9088/8101, e-mail: b.t.m.kooij@uu.nl

Zie ook www.uu.nl/usbo/emp > overige opleidingen

Meer informatie / contact: www.uu.nl/faculty/leg/nl/organisatie/departementen/departementbestuursenorganisatiewetenschap/opleidingenvoorprofessionals/overigeopleidingen/ccc/Pages/default.aspx