zoeken in deze site


het laatste nummer

nieuwsbrief

Meld u hier aan voor onze gratis wekelijkse nieuwsbrief.

word abonnee

Neem nu een abonnement op Management en Consulting.

bibliotheek

  • Professionalisering van het adviesvak
    Artikel van Leonard Millenaar

    lees verder

  • How many direct reports?
    Artikel van Gary Neilson, Julie Wulf

    lees verder

  • De val van de euro
    Artikel van Doede Keuning

    lees verder

  • Waarom veranderen niet van de grond komt
    Artikel van Hugo Meijers

    lees verder

  • In the spotlight: Fons Trompenaars - How to make everybody win
    Artikel van Thomas Jones

    lees verder

  • Morele dilemma’s in het werk van een consultant
    Artikel van Tamara van der Wagen

    lees verder

actueel dinsdag 31 januari 2012

  • Pro-bonoconsulting is verdubbeld

    De vraag naar adviesdiensten blijft zwak. Specialistische vaardigheden worden steeds gewilder. De hoeveelheid gratis dienstverlening is in een half jaar tijd verdubbeld naar 10% van al het werk.


    Dat blijkt uit onderzoek van Sourceforconsulting.com. Inkopers van consultancy voorspellen dit jaar 3% minder aan consulting uit te geven. In de financiële sector (de grootste sector voor adviesbureaus) loopt afzet naar verwachting met tegen de 10% terug.

    De hoeveelheid pro-bonoconsulting – gratis dienstverlening– is het afgelopen half jaar zoals gezegd verdubbeld naar één tiende van al het werk. Op zich snijdt het hout om gratis mensen in te zetten. Je bindt je beste klanten aan je in hoop op meer werk in betere tijden. Ook geeft het klanten vertrouwen in je tarief als ze 10% van het werk gratis krijgen en laat je als bureau zien dat je bereid bent om tegemoet te komen aan hun bezuinigingsbehoeften. Sowieso is het lastig te stoppen met een kortingscultuur als die eenmaal in gang is gezet.

    Nog een paar trends voor de komende tijd:

     

    • Steeds meer bedrijven verrichten werkzaamheden die eerst aan consultants werden uitbesteed waar mogelijk zelf. Er ontstaat een ‘randbedrijfstak’ van  interne consultingunits.
    • In de financiële sector (de grootste sector voor adviesbureaus) loopt de afzet naar verwachting met tegen de 10% terug. De vraag in de retailingsector en de nutssector blijft naar verwachting stabiel.
    • Klanten zijn steeds minder geïnteresseerd in brede generalistische consulting en steeds meer in specialistische vaardigheden.
    • De Big Four blijven het nog steeds beter doen dan verwacht. Ze halen ook veel werk binnen uit de regulering van de financiële sector. Hun schaal, merk en flexibiliteit zijn aantrekkelijk voor klanten. Toch lopen ze tegen twee issues aan. Ten eerste geloven inkopers niet dat de Big Four, vanwege de structuur van hun businesses, in staat zijn om sterke internationale projectteams te vormen. Ten zijn de Big Four in de perceptie van klanten generalistisch en niet specialistisch, terwijl de vraag naar specialisatie nu juist toeneemt.
    • Veruit de meeste klanten verwachten meer uit te gaan geven aan advies op het gebied van operationele efficiency.
    • IT-consulting blijft waarschijnlijk stabiel in 2012, na de comeback die in 2011 is gemaakt.


    Bron: hierrr.

Meer nieuws